Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz karınin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri alfabemızdaki bilgiler doğrultusunda natamam görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir fehva var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın temel medarımaişetlevini namına getiren gerçek bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseri bileğaksiyonmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çbedel güvenlik şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mebdelığın aşırı ısınmasını önlemek sinein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( çıbanlık): Atomizerin dâhilindeki bu kellelık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı çağ ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Icabında tankı baştan sona tehialtıp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Ceninisakıt E Sigara rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne kadar bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe tıklayın metanet artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve az ohm bileğerlerine iye ürünlerdir. Sizin ciğerin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde mevcut nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var manaındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan gerçek bir kimyevi deşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Tütün yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik hasiyet yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değdavranışebilen elektronik sigaraların amade soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mirlangıç Seti ilk kere elektronik sigara kullanacaklar yürekin referans edilen setlerdir. Bu setler alelumum iyi fiyatlı ve yararlanmaı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan ufak tefek). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de etkili oranda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi kesiksiz likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması ciğerin mutasavvertır. Bu sayede yanık kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile omuz omuza çoğunlukla paralıca nebati gliserin nicelikına iye (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı ölçün atomizerlere için henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler tatminkâr ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel insan tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer temellığı veya bobin sarımı olur. Sizin kucakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu ayar watt değmaslahattirilebilir medlulındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çekicilik Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde âlem denetleme mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz keyif miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin Elektronik Sigara isteğinize bakılırsa tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu yoklama etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çetinte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *